შინაგან საქმეთა სამინისტროს საპატრულო პოლიციის დეპარტამენტის სამეგრელო-ზემო სვანეთის მთავარი სამმართველოს ათეულის მეთაურმა - გელა კვაშილავამ ტელეკომპანია "პირველის" მიერ მის შესახებ გავრცელებული ცრუ და დაუსაბუთებელი ინფორმაციის გამო თბილისის საქალაქო სასამართლოში სარჩელი მიმდინარე წლის თებერვალში შეიტანა.
დღეს, 13 მაისს, თბილისის საქალაქო სასამართლოში საქმის მოსამზადებელი სხდომა გაიმართა. სხდომის ფარგლებში, გელა კვაშილავას მხარის მიერ წარმოდგენილი მოწმეები დაიკითხნენ, რომლებმაც დაადასტურეს 2021 წლის 20 იანვარს გელა კვაშილავას ყოფნა კონკრეტულ ადგილსა და დროს.
გელა კვაშილავას წარმომადგენლის თქმით, ამ ეტაპზე, აღნიშნულ საქმეზე წარდგენილი მტკიცებულებები უტყუარად ადასტურებს არამარტო იმ ფაქტობრივ გარემოებებს, რომ გელა კვაშილავას შემხებლობა არ ჰქონდა ნარკოტიკების ტრანსპორტირებასთან, არამედ ისიც დასტურდება, რომ ტელეკომპანია „პირველმა“ იცოდა, რომ მის ხელთ არსებული ინფორმაცია იყო არასწორი და საზოგადოება შეგნებულად შეიყვანა შეცდომაში.
მიმდინარე წლის 30 იანვარს, ტელეკომპანია "პირველმა" სამეგრელო-ზემო სვანეთის საპატრულო პოლიციის ათეულის მეთაური - გელა კვაშილავა ნარკოტიკული საშუალებების უკანონო გადატანაში დაადანაშაულა, ასევე, ამავე ტელეკომპანიამ გამოაქვეყნა მისი სურათი, მიუხედავად იმისა, რომ სიუჟეტის ავტორს შინაგან საქმეთა სამინისტროს სტრატეგიული კომუნიკაციების დეპარტამენტმა განუმარტა, რომ არასწორ ინფორმაციას ფლობდა.

Gela Kvashilava, the head of the unit of Samegrelo-Zemo Svaneti Main Division under the Patrol Police Department of the Ministry of Internal Affairs, filed a lawsuit at Tbilisi City Court in February of the current year over the false and unsubstantiated information spread regarding him by “Pirveli” TV company.
Today, on May 13, the preparatory court session over the case was held in Tbilisi City Court. Within the frames of the hearing, witnesses represented by Gela Kvashilava's side have been questioned, confirming the presence of Gela Kvashilava on January 20, 2021 at the specific place and time.
According to Gela Kvashilava's representative, at this stage, the evidence presented in the case clearly confirms not only the fact that Gela Kvashilava had nothing to do with drug trafficking, but also the fact that “Pirveli” TV company was aware that the obtained information was incorrect, aiming to mislead the society.
On January 30, “Pirveli” TV company accused Gela Kvashilava, the head of the unit of the Samegrelo-Zemo Svaneti Main Division under Patrol Police Department of drug trafficking. The same TV station published his photo, ignoring the comment of the Strategic Communications Department of MIA to the story author that the information was false.